Špičkové prípravky pre čistenie profesionálnych kuchýň

Reštaurácia, vývarovňa, prevádzky rýchleho občerstvenia, školské a závodné jedálne, ale aj cateringové firmy, cukrárne a pekárne by sa nezaobišli bez perfektne vybavenej kuchyne. Kvalitné a funkčné spotrebiče, kuchynské náradie a náčinie, to všetko je potrebné, ak chcete svoje podnikanie postaviť na dobrom jedle. Podnikanie v gastronómii je podmienené splnením hygienických podmienok a požiadaviek. Údržba, čistenie a starostlivosť takej veľkej kuchyne veru nie je prechádzka ružovým parkom. Profesionálna kuchyňa potrebuje profesionálne čistiace prípravky, napr. z radu Tenzi.

Gastro kuchyna cistenie

Každý deň, každý týždeň, každý mesiac

Profesionálna gastro kuchyňa je náročná na udržanie čistoty, a pritom čistota je jedna z najnákladnejších podmienok, aby sa vaša reštaurácia, cukráreň či pekáreň nezosypala ako domček z kariet. Rovnako aj školská, závodná, nemocničná jedáleň či vývarovne by mali dodržiavať pravidlo „Raz za..“.

Priemyselné kuchyne musia po pracovnej dobe zostať čisté, preto je dôležité každodenné upratovanie. Minimálne raz do týždňa je potom nutné dôkladne vyčistiť sporák, rúru a ostatné spotrebiče. Skontrolovať chladničku a vyhodiť z nej potraviny po dátume spotreby. Odvápniť rýchlovarné kanvice, kávovary a pod. Podľa potreby treba čistiť aj smetné koše či obkladačky v kuchyni. Raz do mesiaca je potom nevyhnutná dôkladná údržba celej kuchyne spojená s dezinfekciou.

Máme pre vás niekoľko tipov na špičkové prípravky, ktoré vám s čistením kuchyne pomôžu. Ich účinky si môžete pokojne vyskúšať aj v kuchyni u vás doma.

Každodenná údržba kuchyne

Posvieťte si na mastnotu, pripáleniny a zaschnuté zvyšky jedál. Pokračujte systematicky, neobíďte ani jeden spotrebič, hoci ste ho v ten deň použili minimálne. Ak nečistoty odstránite hneď, pravidelná údržba bude o to jednoduchšia.

Na čistenie sporákov, rúr, grilov a peci je výborný čistiaci prípravok Tenzi Top Grill. Stačí nastriekať a sledovať, ako sa pripáleniny a mastnota rozpúšťajú. Perfektný aj na čistenie plechov, roštov, hrncov, kuchynských nádob a pod. Prípravok je citlivý k čisteným povrchom. Zanecháva ich čisté, lesklé, a navyše bez škrabancov.

Ak ste sa pustili do boja s mastnotou, nevystačíte si s obyčajným saponátom a handričkou. Na mastné fľaky a špinu rastlinného, živočíšneho aj priemyselného pôvodu vyskúšajte odmasťovač UNI Clean GT. Prípravok je univerzálny, možno ho použiť aj v iných miestnostiach v domácnosti, v dielni aj garáži. Výhodou je, že je zdravotne nezávadný a vhodný aj na povrchy, ktoré prichádzajú do styku s potravinami.

Každodennú starostlivosť zavŕšte účinnou dezinfekciou. Na dezinfekciu povrchov použite Gran Qat GT, ktorý má silné antibakteriálne účinky. Nová formula obsiahnutá vo výrobku skrátila dobu pôsobnosti na 5 minút. Nechce sa vám čakať tak dlho? Rýchlu dezinfekciu dosiahnete prípravkom Top DS1 GT , ktorý funguje do 1 minúty. Prípravok stačí len nastriekať na povrch a utrieť do sucha.

Odstraňovanie vodného kameňa

Vodný kameň v elektrických spotrebičoch okrem toho, že ovplyvňuje ich životnosť, navyšuje aj spotrebu elektrickej energie. Vodný kameň zasahuje aj do štruktúry znečistených plôch. Vápenaté usadeniny v kávovare, umývačke riadu, bojlery, ohrievači, ale aj na pracovných doskách a v dreze. Na boj s vodným kameňom použite Gran Ston.

Odporúčame tiež čistič Gran Still, ktorý okrem anorganických usadenín a vodného kameňa aj odmasťuje a odstraňuje hrdzu. Obnovuje prirodzené farby ošetrovaných povrchov a dodáva im lesk. Perfektné leští nože, stoly, kotly, parníky, vozíky, oceľové umývadlá, dosky, umývačky riadu, vonkajšie povrchy chladiacich boxov a pod.

Odstraňovanie silného znečistenia

Zakladáte si na pravidelnej údržbe, a predsa ste natrafili na staré znečistenie? Aj na odolnú špinu potrebujete silný profesionálny prípravok, ktorý čistí rýchlo a účinne. Gran Smog je perfektný na čistenie gastro kuchýň, udiarní, grilov, krbov, pecí, kachlí, sporákov, ale aj komínov na odvod dymu. Odstraňuje mastnotu a pripáleniny, znečistenie dechtom, kontamináciu ohňom, je ideálny aj ako ochrana proti hrdzi.

Na zafarbenie od omáčok, kávy a čaju je účinný Gran Milk Strong. Poradí si aj s minerálnymi usadeninami, mastnotou, pripáleninami, hrdzou, plesňou a hubami a pod. Ide o abrazívnu formu čistenia, vyčistí takmer všetko, aj „špinu zažratú“, môže však zanechávať škrabance.

Kuchyna tenzi