Čistenie, dezinfekcia a starostlivosť o sprchové kúty a kúpeľňu

Sprchový kút je perfektné riešenie do malých kúpeľní. Prednosť mu dávajú aj tí, ktorí potrebujú zo seba zmyť pot a špinu z celého dňa a nechcú sa dlho kúpať. Máte chuť na horúci aróma kúpeľ? Bez šance! Na druhej strane, sprchový kút je oveľa efektnejší ako vaňa, dokáže krásne doladiť ostatné zariadenie a vybavenie kúpeľne. Ak sa však chceme v kúpeľni cítiť príjemne, nesmieme zanedbať jej údržbu. Nie vždy sa nám ale chce. Našťastie, dnes už existuje množstvo čistiacich prostriedkov, ktoré nám uľahčujú upratovanie sociálneho zariadenia.

Tenzi kupelna

Čarovné kresby na skle

Boli by, ak by sme hovorili o zamrznutom okne v predvianočnom období. No stopy vodného kameňa na sklenených tabuliach sprchového kúta majú od umeleckého diela ďaleko. Vodný kameň je bežným javom v kúpeľniach, a nielen v domácnostiach s tvrdou vodou. Niektorí to šikovne maskujú zafarbením skla alebo rôznymi tapetami, vodný kameň tam však stále je. Okrem toho často na skle po sprchovaní ostávajú mydlové usadeniny, zvyšky sprchového gélu a šampónu.

Pre trvalú krásu sprchového kúta je najlepšia pravidelnosť. S pravidelnou údržbou vám pomôže čistiaci prípravok TENZI Sprchové kabínky. Čistič s kyselinou citrónovou môžete použiť na smaltované, akrylové a plastové prvky sprchovacích kabín a kúpeľňových zariadení. Najlepšie po každom sprchovaní. Stačí len nastriekať na povrch, jemne vydrhnúť handričkou či špongiou, opláchnuť a utrieť dosucha.

Čo sa leskne, to je čisté

Neplatí to v každej oblasti každodenného života, no v prípade údržby kúpeľne je to alfa a omega. Kúpeľňa a sociálne zariadenie dostáva poriadne zabrať. Nielen sprchový kút je potrebné mať v hľadáčiku, pravidelnú starostlivosť si zaslúžia aj umývadlá, WC misy, vane, armatúry, obkladačky a dlažba.

Čistiaci prípravok Tenzi TopEfekt Sanit s obsahom kyseliny citrónovej odvápňuje vodovodné batérie, obkladačky aj dlažbu. Je bezpečný pre keramiku, plast, smalt aj nehrdzavejúcu oceľ. Okrem vodného kameňa zbaví povrch baktérií, plesní, mastnoty, má aj dezinfekčné vlastnosti. Užívajte si žiarivo čistú kúpeľňu!

Ak použijete koncentrát Sanit Shine, predídete nadmernému usádzaniu nečistôt. Prípravok vytvorí na čistených povrchoch ochranný povlak, čo vám uľahčí ďalšie upratovanie sociálneho zariadenia.

Toaleta doma aj na kúpalisku

Pred čistením toalety je potrebné si uvedomiť, že väčšina moderných toaliet máva špeciálne povrchové úpravy. Ak použijete drastické či nevhodné čističe, môžete nechcene tento povrch narušiť. Prípravky z rady Tenzi sú rokmi vyskúšané, obsahujú novú formulu, ktoré je šetrná ku keramike aj porcelánu. Na pravidelnú údržbu sociálnych zariadení použite čistič SANIT Dez. WC gél odstraňuje nečistoty anorganického pôvodu ako napríklad minerálne usadeniny a mydlové škvrny, vodný kameň, škvrny od moču. Navyše má antiseptické vlastnosti.

Antibakteriálny WC gél Toalex zanechá vašu kúpeľňu a toaletu hygienicky čisté. Vhodný na vane, sprchové vaničky, WC misy, pisoáre aj umývadlá. Má bieliaci účinok, ktorý využijete aj pri čistení cementových a silikónových spojov.

Sociálne zariadenia s vysokou frekvenciou ľudí si vyžadujú skutočného profesionála. Na pravidelnú údržbu spŕch a toaliet na kúpaliskách, aquaparkoch, wellnes a fitness centrách, v supermarketoch a obchodných domoch použite WC – Sani. Účinne ním vyčistíte nielen vodný kameň a hrdzu, ale aj usadeniny mydla a škvrny od moču. Nepríjemný zápach? Veru, aj s ním si hravo poradí.

Dezinfekcia je rovnako dôležitá

Nie každý čistiaci prípravok je zároveň aj dezinfekčný. Ak chcete zabiť dve muchy jednou ranou, kúpte si u nás prípravok Tenzi Gran Clor 2006, ktorý čistí, dezinfikuje a pôsobí tiež ako bielidlo. Má baktericídny, fungicídny a virucídny účinok.

Na bleskovú dezinfekciu odporúčame Top DS1 GT alebo Top DS1.