DT Profi Vodeodolný povrch – hydrofobizačný prípravok pre vodoodpudivú úpravu stavebných hmôt

Kód: 1125
€49,90 / ks €41,58 bez DPH €9,98 / 1 l
Skladom (8 ks)
Môžeme doručiť do:
23.7.2024
Možnosti doručenia

Ochrana fasád a iných povrchov pred poveternostnými podmienkami, vodou a vlhkosťou, to je DT Profi Vodeodolný povrch. Hydrofobizácia stavebných hmôt.

Detailné informácie

Podrobný popis

Fasády, múry, ploty a ďalšie plochy a povrchy v interiéri a exteriéri sú veľmi citlivé na vlhkosť a vodu. Najmä tie pórovité, ktoré sú doslova vstupnou bránou pre vlhkosť a pre ďalšie problémy s tým spojené. Nehovoríme iba o plesni a hnilobe, ale taktiež o tom, že zozbieraná vlhkosť ovplyvňuje aj kvalitu a štruktúru stavebného materiálu. Jedným spôsobom, ako ošetriť povrchy z minerálnych materiálov, najmä z hľadiska sanácie, je ošetriť plochy hydrofobizáciou. K tomu poslúži náš prípravok DT Profi Vodeodolný povrch.

Ide o špeciálny koncentrát určený pre hydrofobizáciu povrchu stavebných hmôt, ako sú betón, tehla, pieskovec, omietka a pod. Vonkajšie časti budov, múry a ploty dokonale ochráni pred poveternostnými podmienkami, ako napr. dážď, slnečné žiarenie, mráz a vietor. Interiér chráni pred rôznymi haváriami, ku ktorým dochádza denno-denne (prasknutý radiátor, prasknuté potrubie, vytečená práčka alebo mraznička, atď.) Hlboko preniká do podkladu a chráni ho pred vodou. Použitím prípravku dochádza taktiež k spevneniu ošetreného materiálu, ktorý získava tiež vyššiu odolnosť voči popraskaniu. Prostriedok je odolný voči UV žiareniu. Je priedušný a umožňuje podkladu dýchať. Nevytvára na povrchu lepiacu, silikónovú vrstvu. Nemení vzhľad a farbu podkladu. Vhodný na použitie na zvislých alebo šikmých povrchoch.

Čo je hydrofobizácia?
Hydrofobizácia je postup, pri ktorom sa na materiáli vytvorí vrstva, ktorá odpudzuje vodu. Funguje to iba na poréznom materiáli, ktoré dokáže nasať hydrofobizačný prostriedok. Prostriedok sa obvykle natiera, ale aplikovaný môže byť tiež postrekom či v prípade menších predmetov i ponorením. Ďalšou výhodou hydrofobizácie býva aj lepšia odolnosť voči nečistotám.

Ako použiť DT Profi Vodeodolný povrch:
1. Podklad musí byt' bez nečistôt a separačných vrstiev (prach a prašné častice, mastnota, zvyšky starých náterov atď.) Voľné čiastočky musia byt odstránené. Medzi rizikové podklady patria podklady vlhké, trvalo zavlhnuté, biologicky napadnuté.
2. Nepracovať s prípravkom na priamom slnku, počas dažďa alebo silného vetra. Nemiešať' s inými produktami. Nespracovávať pri teplote pod +10% (okolitý vzduch/materiál/podklad).
3. Produkt je neriedený, pri nízkej savosti podkladu je možné riediť' čistou vodou v pomere až 1:2.
4. Na pripravený podklad aplikujte prípravok pomocou štetca, valčeka či striekaním. Nanášajte až do úplného nasýtenia podkladu. Sklenené a keramické materiály vhodným spôsobom zakryte, aby neprišli do kontaktu s prípravkom (hrozí naleptanie).
5. Prípravok schne približne 1 hodinu v závislosti na klimatických podmienkach
6. Orientačná spotreba: 0,1-0, 2 kg / m2, resp. 5 – 10 m2 /  kg podľa nasiakavosti podkladu.
7. Použité náradie ihneď po použití opláchnite dostatočným množstvom vody.
8. Rešpektujte pokyny pre spracovanie uvedenie v technickom liste.

Technické parametre:

Druh prípravku: hydrofobizačný prípravok
Množstvo v balení: 1 ks
Sada obsahuje: 5 kg
Spôsob aplikácie: štetec, valček, rozprašovač, pneumatický rozprašovač
Použitie: fasády budov, múry, ploty (interiér, exteriér)
Vlastnosti: dodáva materiálu ochranu, odolnosť voči vode a vlhkosti, materiál spevňuje, priedušný, nemení farbu podkladu

5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevypĺňajte toto pole:
5
AF Avatar autora | 9.4.2024
Ešte sa nemôžem vyjadriť, lebo sme ho zatiaľ nevyskúšali.
5
ŽH Avatar autora | 20.3.2023
Po dôkladnom vyčistení sme použili aj tento produkt. Po otestovaní bolo pekne vidno kde sme dlažbu naimpregnovali a kde ešte nie. Funguje odporúčam.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: