DT PROFI Čistá Fasáda Profi - vodoodpudivá impregnácia fasády, kameňa, obkladu

Kód: 1316
€110 –9 %
DT PROFI Čistá Fasáda Profi Impregnácia
€110 –9 % €99,90 / ks €83,25 bez DPH €19,98 / 1 l
Objednané
Môžeme doručiť do:
2.5.2024
Možnosti doručenia

Hydrofobizačný a oleofobizačný prostriedok povrchov na organickej báze ako fasádne farby, omietky a rôzne drevené povrchy.

Detailné informácie

Podrobný popis

Hydrofobizačný a konsolidačný prostriedok

Použitie:

ČISTÁ FASÁDA PROFI je vodou riediteľný systém multifunkčných sylanolov. Je určený ako hydrofobizačný a oleofobizacný prostriedok na obkladov na organickej báze (fasádne omietky, fasádne farby, ošetrenie nových aj zvetraných povrchov) a rôzne druhy drevených hmôt. Na rozdiel od bežne používaných náterov nedochádza ku zníženiu difúzneho odporu ošetrovaného materiálu. Takto ošetrené podklady majú stále tendenciu dýchať ČISTÁ FASÁDA PROFI je vodou riediteľný systém funkčných alkylopolysiloxanov, ktoré v priebehu hydrolýzy neodštepujú alkoholy. Veľmi vysoká odolnosť' na pôsobenie atmosférických vplyvov je založená na tvorbe dvoj až troj dimenzionálnych polymérnych štruktúr. Tieto trojrozmerné Štruktúry sú svojou chemickou povahou -Si-0-Si-O- veľmi podobné kovalentným väzbám v kremíkových kryštáloch. Odlišujú sa od nich len špecifickými postrannými reťazcami, ktoré sa do značnej miery podieľajú na výslednom vode odpudivom efekte. Aby bola maximalizovaná táto schopnosť, sú súčasťou týchto trojrozmerných štruktúr tiež tzv. fluoralkylove funkčne skupiny, ktoré majú analogické vlastnosti s väzbami typu C-F (teflon). ČISTÁ FASÁDA PROFI je možné kombinovať s príslušnými fungicídnymi a algicidnými prípravkami. (konzervačné prostriedky na báze kvartérnych amónnych soli)

Zloženie:

Fluorakylaminopolysiloxanová emulzia, aditíva

Odtieň:

Číra kvapalina

Podklad:

Podklad musí byt' suchý, súdržný, zbavený nečistôt a vrstiev so separačným účinkom (prach a sprašujúce častice, mastnoty, zvyšky starých náterov a pod. musia byt' odstránené prebrúsením, ohobľovaním a pod.). Medzi rizikové podklady patria podklady vIhké ( viac než 20% ), trvalo zavlhčené, biologicky napadnuté. Voľné a nesúdržné častice musia byt odstránené.

Aplikácia:

Produkt je vhodný na aplikáciu striekaním, máčaním aj natieraním. V prípade striekania je potrebné dbať zvýšenú bezpečnosť práce. Pokiaľ je možné je potrebné eliminovať kontakt pracovníka s aerosólom daného produktu. To sa dá dosiahnuť' vhodnou ochrannou v kombinácii a nízkotlakovým striekaním.
V prípade potreby niekoľko vrstvovej aplikácie, do poručujeme ho aplikovať mokré do mokrého. ( rovnako pri natieraní ) ČISTÁ FASÁDA PROFI je citlivý na teplotu. Aplikovať je ho možné v rozpätí 5 až 50°C. Produkt nesmie zamrznúť.
Po zamrznutí dochádza k čiastočnej flokulácii produktu a tým k strate požadovaných vlastnosti. Aplikácia ČISTÁ FASÁDA PROFI sa neodporúča na drevnú hmotu s obsahom vlhkosti nad 20%. Vplyvom tejto zvýšenej vlhkosti by mohlo dochádzať' ku spomaleniu kondenzačných reakcií vedúcich ku vzniku trojrozmerných štruktúr.

Spotreba:

Spotreba je vo veľkej miere závislá na savosti, poréznosti, štruktúre a typu podkladu. Odporúčame overiť orientačnú spotrebu na konkrétnom povrchu. Pre maximalizáciu ochrany podkladu odporúčame aplikáciu v neriedenej podobe.
Spotreba 1 kg/ 5 - 10 m2.
Neriedi sa!!!!
Pozor vodou sa produkt znehodnotí, zničí.

 

Spôsob aplikácie:

Striekaním, valčekom, štetcom, máčaním, polievaním. V prípade použitia štetca, alebo valčeka je potrebné overiť jeho vhodnosť vzhľadom na možnú koloristickú kontamináciu produktu.

Skladovanie

Hydrofobizačný prostriedok musí byt uložený v pôvodnom dobre uzatvorenom obale pri teplote 5-40°C. Maximálna skladovateľnosť 6 mesiacov.
Dodatočné pridávanie plniva a prísad s výnimkou vody, technického liehu je zakázané. Výrobok nesmie zmrznúť.

Upozornienie:
Je zakázané pridávanie akýchkoľvek surovín do produktu. Výrobok nesmie zamrznúť. Mimoriadne nebezpečenstvo pošmyknutia na vyliatom produkte!!!!
Použitie prípravku môže viest' ku zvýrazneniu odtieňa

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: