Čistenie a starostlivosť o nerezové povrchy

Podobne ako pri mnohých iných povrchoch existujú dva hlavné typy práce s nehrdzavejúcou oceľou, a to čistenie a priebežná starostlivosť. Každý z nich si však vyžaduje iný druh produktov.

ČISTENIE

Túto fázu niekedy využívame bez ohľadu na aktuálne pranie. Používa sa na odstránenie náročnejších alebo silne nahromadených nečistôt. Vzhľadom na rôznorodosť pôvodu týchto nečistôt máme na výber dva prostriedky. V prípade kyslého prostredia je vhodné použiť Steel Strong, ak ide o zásadité využívame Steel Dee. Prvý sa používa na nečistoty a zafarbenie minerálneho pôvodu (voda, hrdza, kameň). Druhá je na prevádzkové nečistoty (mastné). Ak presne nepoznáme druh alebo pôvod znečistenia, oba produkty používame podľa nasledujúcej schémy:

1. Prípravok "Steel Dee GT" naneste na znečistený povrch handričkou (najlepšie z mikrovlákna) namočenou v teplej vode (asi 40°C) a dôkladne rozotrite.

2. Po chvíli (približne 15 až 30 sekúnd) zmyte nečistoty handričkou opláchnutou v teplej vode – pozdĺžnymi pohybmi po vláknach.

3. Povrch dobre opláchnite handričkou (najlepšie druhou) namočenou v teplej vode.

4. Utrite povrch do sucha.

5. Postupujte podľa krokov 1 až 4 s produktom "Steel Strong".

 

STAROSTLIVOSŤ

Pravidelná údržba umožňuje udržiavať povrch v dobrom stave. Vďaka pravidelnému používaniu ide o rýchlu a jednoduchú metódu. Aj tu ponúkame dva produkty v závislosti od stavu povrchu, o ktorý sa chceme starať. V oboch prípadoch prípravok rozotierame pri odstraňovaní aktuálnych nečistôt a mastnoty handričkou z mikrovlákna.

1. Ak je nehrdzavejúca oceľ (lesklá, matná, brúsená) nová a nepoškodená, použite prípravok INW-10. Dosiahneme tým odmastenie, rozjasnenie a lesk.

2. Ak má nehrdzavejúca oceľ viditeľné známky opotrebenia, mikrotrhlinky alebo drobné zafarbenie, použite Steel Shine. Výsledkom bude premastenie s vytvrdnutím a stmavnutím (jemný maskovací film).