Čistenie, dezinfekcia a starostlivosť o sprchové kúty

Aplikácia - pracovný postup

 

Silné znečistenie

V prípade usadenín z vodného kameňa, hrdze či škvŕn od tvrdej vody naneste prípravok ("DeRast Gel""WC Sani") bez riedenia na časti kabíny a dôkladne rozotrite, napr. štetcom a nechajte pôsobiť 2 až 3 minúty. Nečistoty odstráňte handričkou (na ťažko dostupné miesta je vhodné použiť radšej zubnú kefku). Povrch dôkladne opláchnite čistou vodou a osušte handričkou s povrchom z mikrovlákna. Čistenie vykonávajte pravidelne podľa potreby. V prípade plesní, húb (škárovacej hmoty), zafarbenia a zápachu moču, tukových usadenín (akryl, email, keramika) aplikujte prípravok "Toalex" alebo "Odstraňovanie plesní" bez riedenia, "Gran Clor 2006" 2-5% roztoku a nechajte pôsobiť na povrchu:

Čas pôsobenia potrebný na zničenie baktérií a vírusov je 5 minút.
Čas pôsobenia potrebný na zničenie húb a plesní je 15 minút.

Ostatné postupy – ako pri odvápňovaní.

 

Bežné umývanie a starostlivosť

Na znečistený, suchý alebo mokrý povrch naneste prípravok rozprašovačom ("Sprchové kabínky""Sanit GT""Sanit" 3% roztok, "Sanit Dez" 3% roztok) 2-3 ml 2 až 3 ml na 1 m2 povrchu. Utrite a vyleštite povrch do sucha.

Poznámka: Práce by sa mali vykonávať pravidelne – každý deň po použití sprchovej kabínky.

 

Priebežná dezinfekcia

Takáto dezinfekcia je potrebná v prípade častého používania. Prípravok DS-1 GT alebo DS-1 nastriekajte v pomere 1:9 spolu s vodou pomocou rozprašovača alebo utrite vlhkou handričkou z mikrovlákna.

Dezinfekcia prebieha po 1 minúte.

Nevyžaduje sa oplachovanie.