Správna starostlivosť o zámkovú dlažbu

Ako dobre sa vracia domov z práce, keď nás od bráničky k vchodovým dverám vedie krásny nový chodník zo zámkovej dlažby! Akoby sme kráčali po červenom koberci! Zámková dlažba dokáže perfektne doplniť záhradu, je to tiež praktické riešenie pre príjazdovú cestu a parkovisko. Dlažobné kocky vyzerajú dobre, keď sú v dobrej kondícii. Olej a palivo z auta, tuky a mastnota po grilovačke, vplyv počasia či zelená machová neplecha v škárach. Konajte rýchlo! Iba tak betónová dlažba splní svoj účel.

Čistenie zamkovej dlažby

Povrchové znečistenie

Akékoľvek poškodenie na aute je katastrofa sama o sebe. Ak chcete jazdiť, treba to riešiť hneď. Rovnakú pozornosť by ste mali venovať aj olejovým škvrnám, ktoré po takýchto nehodách zväčša ostávajú. To isté platí aj o rozliatej barbecue omáčke či kečupe pod stolom na terase. Vyčistenie takýchto škvŕn neodkladajte. Nečakajte na lepší okamih. Ak ich z dlažobných kociek neodstránite hneď, máte o problém postarané.

Zavolajte si na pomoc čistiaci prípravok Čistenie zámkovej dlažby 2, ktorý si poradí s tukovými škvrnami aj znečistením na ropnej báze.

Silné znečistenie

Nie vždy sa pošťastí zbadať špinu, keď je čerstvá. Nie vždy máme čas na to, aby sme ju precízne odstránili. A možno ste už kúpili dom či podnik, okolo ktorého sa tiahne betónová dlažba, ktorá má svoje lepšie dni už dávno za sebou. Nezúfajte! Aj na staré znečistenie existuje účinné riešenie.

Zámková dlažba, Polbruk, Pozbruk, Baumová kocka či akákoľvek iná betónová zmes rada zo seba vydá nečistoty, keď na ňu použijete vysoko penivý čistiaci prípravok Tenzi Čistenie zámkovej dlažby 1. Silný dvojzložkový koncentrát dlažobné kocky nielen čistí, ale aj odmasťuje. Takto vyčistená zámková dlažba je pripravená na impregnáciu, ktorá uľahčí nasledujúce čistenie.

Keď vám majstri nechajú na dlažbe odkaz

Aj vy ste strávili leto „na malte“? Akékoľvek stavebné práce a úpravy na budove zhltnú nielen značnú časť rodinného či firemného rozpočtu, ale aj našu trpezlivosť. Páni majstri majú čo robiť, aby dokončenú prácu odovzdali včas. Nečakajte od nich, že si budú po sebe robiť poriadok.

Zvyšky cementu, malty či betónu sú nečistoty, s ktorými si bežný prostriedok sotva poradí. Zanechávajú za sebou biele vápenaté škvrny, na ktoré potrebujete účinný odvápňovač. Prípravok Tenzi Derast odstráni znečistenie a špinu po maliaroch aj stavbároch. Výborne funguje aj na čistenie podláh v novostavbách a priemyselných budovách.

Cistenie zamkovej dlazby lisajniky

Dnes machový koberec, zajtra krásny chodník zo zámkovej dlažby

Neudržiavaná betónová dlažba sa spozná aj podľa nepekných zelených ozdôb, ktoré sa na nej zjavili bez toho, aby sme sa o to akokoľvek pričinili. Tráva, burina, machy, lišajníky a huby dokážu dlažbu znehodnotiť a poškodiť štruktúru kociek. Výskyt tejto pliagy je väčší na tienistých a vlhkých miestach, alebo v regiónoch, kde sa bez dáždnika nevypláca vychádzať z domu.

Aj na tento problém máme riešenie. Prostriedok Tenzi Odstraňovač machov, lišajníkov odstráni zelené povlaky, vytvára na dlažbe ochrannú vrstvu s trvácnosťou až 12 mesiacov. Odporúčame s ním pracovať skoro ráno alebo podvečer, keď už dlažbu nezohrievajú horúce slnečné lúče. Roztok nechajte pôsobiť 12 – 24 hodín, kým sa machy a lišajníky prirodzene nerozpustia.  Ak použijete kefu alebo vysokotlakový čistič, proces urýchlite. Potom stačí betónové kocky spláchnuť vodou. Prípravok majte vždy v zásobe, raz za čas ho použite, výborne funguje aj ako prevencia.