Osviežovače vzduchu do domácnosti aj do kancelárie

Aby bol domov domovom, chce to isté úsilie. Aj v kancelárii či na pracovisku sa chceme cítiť ako doma, na to však nestačí rodinná fotografia na pracovnom stole. Najlepšie sa cítime tam, kde je dobrá atmosféra, kde sú okolo nás priateľské a usmievavé tváre. Rovnako dôležité je aj to, ako to tam vonia alebo, naopak, ako to tam... Svieži čistý vzduch prispieva k dokonalému relaxu. V práci nás zas podnecuje k lepším výkonom. Vytvorte si s nami prostredie bez zápachu. Niekedy stačí naozaj málo.

Osviežovače vzduchu do domacnosti clanok V1

Začnime pekne od podlahy... v tomto prípade od okien

Otvoriť okná je azda najjednoduchší spôsob, ako vymeniť vzduch v miestnosti. Otvorte okno vždy, keď je to možné, dokonca aj v chladnejších mesiacoch. Niekedy stačí iba zopár minút. Ak nebývate priamo pri diaľnici alebo v blízkosti priemyselnej oblasti, je pravdepodobné, že vzduch tam vonku je kvalitnejší ako vzduch u vás doma.

Ak o sviežom čerstvom vzduchu môžete iba snívať, pretože cez otvorené okná prenikajú dovnútra výpary automobilov a poľnohospodárskych strojov, dym či iné pachy, zaobstarajte si ionizátor vzduchu. Ionizátor vzduchu nielenže prečisťuje znečistený vzduch, ponúka tiež úžitok pre alergikov, má pozitívny vplyv na imunitu a pôsobí antidepresívne. Vedeli ste, že niekedy stačí pridať do miestnosti zelené rastliny? Niektoré izbové rastliny pôsobia ako prírodné čističe vzduchu.

Za zápachom hľadaj...

Zápach sa v miestnosti nezjaví iba tak. V priestoroch, kde žijeme, pracujeme a denno-denne sa pohybujeme, nájdeme hneď niekoľko zdrojov zápachu. A platí to aj pre domácnosti, ktoré si na čistote a poriadku enormne zakladajú. Výpary z kuchyne, odpadkový kôš, mačací pelech či klietka so škrečkom, vlhká kúpeľňa, pachy z toalety a odpadov a pod. Nájdite zdroj zápachu a čo najskôr sa ho zbavte. Na uvoľnenie odtokov vyskúšajte TENZI Penetrator, ktorý zbaví odtoky, odpady aj potrubia usadenín a nečistôt, a zároveň odstráni nepríjemný zápach.

Nezabúdajte na koberce, posteľné obliečky a uteráky. Textílie rýchlo nasajú pach a dlho ho držia v sebe. Na tepovanie kobercov si zvoľte prípravok, ktorý preniká hlboko do vlákien. Ideálny je prípravok TENZI Textil, ktorý môžete použiť nielen na čistenie kobercov, ale aj na vyčistenie čalúneného nábytku a ďalších textilných povrchov.

Často sú to maličkosti, ktoré rozhodujú. Ak ste vášnivý bežec alebo chodíte do posilňovne, vaše topánky môžu do vášho bytu denne vypúšťať silný zápach. Rýchlym riešením je jednoducho odložiť topánky do skrine, prípadne si zvyknite pravidelne ich vetrať, čistiť a používať prípravky na odstránenie pachu. Zdrojom zápachu je často aj chladnička a mraznička. Udržujte v nich poriadok. Pravidelne kontrolujte stav potravín, staré ihneď vyhoďte a chladničku minimálne raz za mesiac dôkladne vyčistite.

Domáce osviežovače vzduchu

Vyvetrané, zdroj zápachu odstránený, a predsa zápach pretrváva? Existuje niekoľko pomocníkov, ktorých nájdete aj u vás doma, ktoré pachy pohltia. Medzi všeobecne známe patrí napríklad jedlá sóda, ocot, káva, ryža, citrusy, podstielka pod mačky a pod. Dokážu absorbovať pach, neutralizovať ho, zbavia vašu domácnosť nadmernej vlhkosti, niektoré z nich, napr. citrusy, navyše zanechávajú sviežu vôňu.

Ďalšou alternatívou sú domáce osviežovače vzduchu. Obľúbené prírodné osviežovače sú čerstvé či sušené kvety, koreniny, bylinky a pod. Ak dávate prednosť nejakej konkrétnej vôni, jednoducho a rýchlo si vyrobíte osviežovač s použitím minima surovín. Na internete nájdete niekoľko rád, ako si vyrobiť osviežovať z citrónovej šťavy, vanilky či klinčekov, levandule, pridaním esenciálnych olejov a pod.

Osviežovače vzduchu do domacnosti clanok V2

Dva streky, a hotovo!

Najrýchlejším a najjednoduchším spôsobom, ako sa porátať so zápachmi v domácnosti a na pracovisku, sú Tenzi osviežovače vzduchu. Niektoré osviežovače pach iba prekryjú, no my vám ponúkame neutralizátor zápachu, ktorý pach rozloží a zabráni jeho ďalšiemu šíreniu. TENZI Odor OFF NANO stačí len mierne pretrepať a nastriekať do ovzdušia alebo priamo na konkrétny predmet. Účinok prípravku je zvýšený, ak je vystavený UV žiareniu. V miestnosti navyše zanecháva dlhotrvajúcu vôňu.

Prekvapila vás nečakaná návšteva? Ohlásili vám významného obchodného partnera, ktorý už smeruje do vašej kancelárie? Ak potrebujete miestnosť prevoňať, pričom nemáte čas na upratovanie alebo výrobu domáceho prírodného osviežovača, pomôžte si osviežovačom TENZI Top FRESH GT lendi s vôňou exotického ovocia alebo parfumovaným osviežovačom vzduchu s vôňou mandarínky a korenia TENZI Top Fresh Original ALURE.