Detailing a Pro detailing – profesionálna starostlivosť o vaše auto

Čo očakávame od áut? Že nás dostanú z bodu A do bodu B. Čo očakávajú autá od nás? Iba trochu pozornosti. Základná údržba vozidiel spočíva v pravidelnom umývaní karosérie a kolies. Občas si dáme vyčistiť interiér, disky a elektróny či svetlomety. Starostlivosť o autá je však oveľa rozmanitejšia. Stretli ste sa už s pojmami „detailing“ a „pro detailing“? Jednoducho povedané, ak svojmu vozidlu doprajete ktorúkoľvek z týchto služieb, bude sa cítiť ako v salóne krásy.

Detailing a Pro detailing – starostlivosť o vaše auto

Zamerané na detaily

Mnohí sa na detailing auta pozerajú ako na niečo celkom zbytočné. Ak nemáte kam dávať peniaze, šup s nimi do rôznych vodičiek, mliečok, gélov či voskov! Stále prevláda názor, že autodetailing je iba honosnejšie pomenovanie činností, ktoré robíme bežne. Zas je to iba o tom, že sa nás niekto pokúša vyžmýkať z peňazí. Stačí sa však ponoriť hlbšie do detailingu a sami spoznáte jeho výhody.

Ak by sme to mali porovnať, umývanie auta v garáži alebo na príjazdovej ceste je ako bežné upratovanie v domácnosti. Detailing auta je ako podrobné a precízne jarné upratovanie. Autodetailing sa venuje všetkým častiam auta, každej zvlášť s rovnakou dôležitosťou. Autodetailing nevynechá ani ten naoko bezvýznamný detail.

Exteriér aj interiér

Hoci detailing zahŕňa oveľa viac, ako iba umytie exteriéru auta, aj tu sa to začína vodou a kvalitným autošampónom (TENZI Detailer AUTO ŠAMPÓN). Okrem karosérie sa autodetailing zameriava aj na ďalšie vonkajšie povrchy vrátane skiel, svetiel, spodku karosérie, medzidverných priestorov a motorového priestoru (TENZI Detailer Clean engine - aktívna pena na čistenie motorového priestoru). Samostatnou kapitolou je umývanie a starostlivosť o kolesá (TENZI Detailer "KRVAVÉ KOLESÁ").

Keď je auto profesionálne umyté a vysušené, prichádza na rad dôkladná kontrola laku. Počas nej sa zisťuje, či je potrebná korekcia laku a ďalších ochranných vrstiev. Detailing exteriéru auta počíta tiež s clayingom na dekontamináciu povrchu auta (TENZI ProDetailing CLAY Spray + CLAY BAR), tmelením, leštením či voskovaním.

Po dokonalej starostlivosti o vonkajšie časti auta si správny detailer posvieti na jeho vnútrajšok. Na začiatku zoznamu detailingových činností je vysávanie interiéru, čistenie a vykefovanie kobercov, podhľadov, čalúnenia dverí a pod. Používaním správnych a kvalitných Tenzi prípravkov dosiahnete perfektný vzhľad aj koženého interiéru a povrchov z ekokože (TENZI Detailer Čistá Koža). Pozornému oku detailera neujde ani špina a nečistoty na palubnej doske a ostatných plastových prvkoch (TENZI Detailer KOKPIT MAT).

Detailing myslí aj na také detaily, ktoré nám často pri bežnej údržbe auta ani nenapadnú. Zanesená klíma, mastné čelné sklo, odtlačky prstov na spätnom zrkadle, zápach a pod.

Detailing na profesionálnej úrovni

Vráťme sa však k našej problematike. Je detailing a pro detailing to isté? V podstate áno! Obidve služby sú postavené na detailoch auta, venujú pozornosť exteriéru aj interiéru. Rozdiel je však v kvalite prevedených úkonov. Ak sa do detailingu pustíte sami, nikdy nedosiahnete rovnaký výsledok, ako keď svoje vozidlo zveríte profesionálom. To je to „PRO“ detailing!

Pro detaileri sa detailingu venujú niekoľko rokov. Zväčša pracujú v štúdiu, ktoré je vybavené modernými a výkonnými strojmi a prístrojmi, majú k dispozícii techniku, o akej sa vám môže iba snívať. Skúsenosti a prax ich naučili, ktoré prípravky používať, a ktorým sa radšej vyhnúť. Všetko robia s veľkou precíznosťou, pretože majú na to čas. Prodetailing je zvyčajne aj ich povolanie. Neobmedzuje ich teda iné zamestnanie či ďalšie povinnosti. Ak im do starostlivosti zveríte svoje auto, môžete si byť istí, že sa mu budú venovať na 100 %.

Poďte do detailingu!

Detailing – áno alebo nie? Ak vás nepresvedčil ani náš prehľad služieb, ktoré autodetailing zahŕňa, zhrňme si na záver jeho výhody:

- za to, že svojmu autu prejavíte vernosť, vás bude bezpečne voziť dlhé roky,

- pomocou detailingu zastavíte čas, vaše auto bude dlho vyzerať ako nové,

- správne prevedený detailing sa premietne do dokonalého vzhľadu exteriéru aj interiéru,

- detailing znásobí váš zážitok z jazdy,

- investovaním do pro detailingu ušetríte výdavky, ktoré by sa v budúcnosti určite vyskytli ako dôsledok zanedbania kompletnej a precíznej údržby auta.