Správna starostlivosť o betónovú dlažbu

Čistenie dlažobných kociek si vyžaduje prispôsobenie druhu prípravku a jeho koncentráciu v rámci daných nečistôt. Po presnom určení druhu znečistenia, môžeme pristúpiť k čisteniu povrchu podľa nasledujúceho návodu.


Znečistenie olejom

Pripravte si roztok (1:3, 1:5, 1:10 – v závislosti od stupňa znečistenia) s vodou o teplote približne 50 až 60°C spolu s prípravkom "Čistenie dlažobných kociek 1". Naneste na povrch ako penu a nechajte pôsobiť približne 15 až 30 minút – v závislosti od stupňa znečistenia. Umyte a opláchnite horúcou vodou. V prípade potreby úkon zopakujte.

 
Povrchové nečistoty

Pripravte si 2 až 5% roztok (200-500ml / 10l vody) s prípravkom Čistenie dlažobných kociek 2. Umyte podlahu jednokotúčovým strojom alebo ručne. Použitie horúcej vody urýchli a zlepší vizuálny efekt čistenia.

 
Minerálne znečistenie

Na povrch, vopred nasiaknutý vodou, naneste podľa stupňa znečistenia roztok 1:3, 1:5, 1:10 s pomocou prípravku "Derast" a nechajte pôsobiť približne 5, 15 alebo 30 minút., v závislosti od stupňa znečistenia. Umyte vysokým tlakom alebo metódou "vodná kefa" a potom dôkladne opláchnite vodou. V prípade potreby úkon zopakujte.


Odstránenie zelených výkvetov

V prípade rias si pripravte roztok "Odstraňovač machov a lišajníkov" v pomere 1:10 s vodou a naneste na povrch. Po približne 12 hodinách prípravok riasy automaticky odstráni. V prípade machov a lišajníkov je potrebné odstrániť ich najskôr mechanicky, hákom alebo vysokým tlakom. Potom povrch dôkladne postriekajte roztokom "Odstraňovač machov a lišajníkov" v pomere 1:10 s vodou. Zelené časti sa na povrchu neobjavia približne 1 rok.