Správna starostlivosť o betónovú dlažbu

Čistenie dlažobných kociek si vyžaduje prispôsobenie druhu prípravku a jeho koncentráciu v rámci daných nečistôt. Po presnom určení druhu znečistenia, môžeme pristúpiť k čisteniu povrchu podľa nasledujúceho návodu.


Znečistenie olejom

Pripravte si roztok (1:3, 1:5, 1:10 – v závislosti od stupňa znečistenia) s vodou o teplote približne 50 až 60°C spolu s prípravkom "Čistenie dlažobných kociek 1". Naneste na povrch ako penu a nechajte pôsobiť približne 15 až 30 minút – v závislosti od stupňa znečistenia. Umyte a opláchnite horúcou vodou. V prípade potreby úkon zopakujte.

 
Povrchové nečistoty

Pripravte si 2 až 5% roztok (200-500ml / 10l vody) s prípravkom Čistenie dlažobných kociek 2. Umyte podlahu jednokotúčovým strojom alebo ručne. Použitie horúcej vody urýchli a zlepší vizuálny efekt čistenia.

 
Minerálne znečistenie

Na povrch, vopred nasiaknutý vodou, naneste podľa stupňa znečistenia roztok 1:3, 1:5, 1:10 s pomocou prípravku "Derast" a nechajte pôsobiť približne 5, 15 alebo 30 minút., v závislosti od stupňa znečistenia. Umyte vysokým tlakom alebo metódou "vodná kefa" a potom dôkladne opláchnite vodou. V prípade potreby úkon zopakujte.


Odstránenie zelených výkvetov

V prípade rias si pripravte roztok "Odstraňovač machov a lišajníkov" v pomere 1:10 s vodou a naneste na povrch. Po približne 12 hodinách prípravok riasy automaticky odstráni. V prípade machov a lišajníkov je potrebné odstrániť ich najskôr mechanicky, hákom alebo vysokým tlakom. Potom povrch dôkladne postriekajte roztokom "Odstraňovač machov a lišajníkov" v pomere 1:10 s vodou. Zelené časti sa na povrchu neobjavia približne 1 rok.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie