Čistenie kožených povrchov – starostlivosť o nábytok a čalúnenie

Ako správne aplikovať produkty

1.Naneste prípravok "Leder Clean" na znečistený povrch (GT čistý alebo koncentrát 1:9 s vodou) pomocou mäkkej kefy z prírodných štetín a dôkladne ho rozotrite po povrchu. (Poznámka: na nenápadnom mieste urobte test "Leder Clean", či je pigment odolný voči vode a mydlu).

2. Po približne 15 sekundách povrch vydrhnite mäkkou kefou, najlepšie s prírodnými štetinami.

3.Potom nečistoty pozbierajte handričkou – najlepšie z mikrovlákna, vopred namočenou vo vode. Handričku niekoľkokrát opláchnite vo vlažnej vode (asi 30 °C) a nechajte uschnúť.

4. Prípravok "Leder Cream", pripravený na použitie, naneste na čistý a suchý povrch handrou alebo špongiou a nechajte zaschnúť (pre lakovanú dyhovanú kožu).

5. Poznámka: savá koža – ako je semiš alebo nubuk – môže byť konzervovaná postriekaním prípravkom "Leder Prot" a vystavená svetlu (slnečnému alebo umelému) aj teplote (slnko alebo ohrievač) až do vysušenia.

6. Dané (prevádzkové) znečistenie sa odstráni nastriekaním prípravkom „Leder Care“ (efekt prírodnej kože) alebo „Leder Shine“ (efekt lesku) a utretím handričkou z mikrovlákna, aby sa dosiahol požadovaný efekt.