Bezkontaktné umývanie áut aktívnou penou

Biela, ružová, zelená – v súčasnosti najrozšírenejší čistiaci prípravok môže mať rôzne farby, no vždy ponúka rovnaký výsledok. Na Slovensku v poslednom čase vyrástli desiatky autoumyvárni s aktívnou penou. Aktíva pena sa zaslúžila o svoju skvelú reputáciu jednoduchosťou používania a rýchlou aplikáciou. Práve bezdotyková umyváreň je najlepšie riešenie, kde svojho štvorkolesového miláčika jednoducho zabalíte do snehovej prikrývky a zbavíte ho špiny.

Pink foam

Aktívna pena – šľahačka na aute

Účelom aktívnej peny nie je zamaskovať auto, aby nikto nevidel, aké je špinavé. Práve naopak, aktívna pena sa postará o to, aby ste so svojím vozidlom mohli opäť hrdo vyštartovať do ulíc. Čo teda aktívna pena je?

Jednoducho povedané, aktívna pena je chemický čistiaci prípravok určený na odstraňovanie silne priľnavých nečistôt z rôznych povrchov. Informačné tabule v bezdotykovej autoumyvárni ju odporúčajú ako druhý krok v umývacom cykle. Aktívna pena funguje podobne ako program „predpieranie“ na automatických práčkach. Nezamieňajte si to s finálnym umytím vozidla. Hlavným poslaním penového šampónu je zbaviť povrch auta odolných nečistôt, na ktoré by nefungoval bežný čistiaci prostriedok.

Prečo práve „aktívna“?

Pretože nič nenecháva na náhodu. Aktívna pena prekryje nečistoty, naviaže sa na ne, zmäkčí ich a potom ich pri oplachovaní vezme so sebou. Predumytie je dôležité najmä kvôli zaschnutým muškám, prachu, sadzi, škvrnám od mazív a ďalšej špine na karosérii. Takéto nečistoty by totiž počas umývania mohli poškodiť vrchnú vrstvu laku. Výhodou je, že aktívna pena sa dostane do všetkých zákutí karosérie. Je vhodná na umytie plechov, kolies, skiel, svetiel a pod. Je mimoriadne účinná a bezpečná pre všetky povrchy.

Bez kontaktu

Aktívna pena sa používa najmä v prevádzkach s vysokou frekvenciou áut, no stretnete sa s ňou aj v umyvárni neďaleko vášho paneláku. Je určená nielen na umývanie osobných automobilov, nezľakne sa ani hrubého nánosu špiny na dodávkach, autobusoch, nákladných autách, ťahačoch, pracovných a poľnohospodárskych strojoch. Bezkontaktné autoumyvárne sú úžasne v tom, že s čistiacimi prostriedkami vôbec neprichádzate do kontaktu. Aktíva pena je dostatočne silná na to, aby si so špinou poradila bez následného drhnutia kefou alebo špongiou.

foam moto

Vapkou alebo rozprašovačom

Najrozšírenejším spôsobom nanášania je vysokotlakový čistič s napeňovacou tryskou, ľudovo nazývaný vapka. V autoumyvárni si stačí navoliť správny program. Vysokotlakovú pištoľ držíte v jednej ruke a hadicu v druhej. Takto máte pod kontrolou aj hadicu, ktorú ak nepridržíte, bude narážať do karosérie a môže ju poškodiť. Penou pokryte celé auto. Začnite odspodu a pokračujte smerom hore. Nechajte pôsobiť cca 1 – 3 minúty a dôkladne opláchnite vodou.

Ručný tlakový napeňovač je určený najmä na rýchle aplikovanie aktívnej peny v domácich podmienkach. Zmiešajte aktívnu penu s vodou v pomere, ktorý odporúča výrobca, a pripravte si pracovný roztok. Ten nalejte do nádobky rozprašovača, pumpovaním ho uveďte do pohybu a aplikujte priamo na karosériu. Opäť nechajte chvíľu pôsobiť a opláchnite vodou.

Aktívna pena Tenzi Foam

Aktívne peny Tenzi sú biologicky odbúrateľné, tzn. že sú šetrné nielen k vášmu autu, ale aj k životnému prostrediu. Ide o efektívne, kvalitné a trhom preverené produkty, ktoré zaručia požadovaný výsledok.

Na odstránenie silných nečistôt z automobilov, ktoré majú kremennú či keramickú ochranu alebo voskovú vrstvu, odporúčame pH neutrálnu penu Neutral Magic Foam. Je bezpečná pre všetky povrchy: lak, disky, plastové a iné prvky. V ponuke máme aj ružovú aktívnu penu Neutral Magic Foam Pink.

Ako príprava autolaku na nanesenie vosku alebo inej ochrany slúži aktívna pena TENZI Car Foam . Tento alkalický prípravok vyniká silným čistiacim účinkom, preto nie je vhodný na autá, na ktorých už predtým bol nanesený keramický, kremenný či teflónový povlak.